Výkresy tvrzových objektů[ 1.7.2021 - (ossack ]
Na vědomost se dává, že do databáze přibyly výkresy tvrzových objektů od jednoho z našich dvorních dodavatelů této pauzáko-tušové nádhery - kolegy Zdeňka Komance.
Kompletní výkresovou dokumentací se tak ode dneška může pyšnit tvrz Smolkov (přidány MO-Sm-S 41 a MO-Sm-S 39), tvrz Bouda (přidán K-Ba-S 22a) a tvrz Horka (přidány K-Bg-S 11 a K-Bg-S 12a).
Nakonec jsme výkresy dělostřeleckého izolovaného srubu vetkli na kartu StM-S 50a, který směrem palby odpovídá. Vězte tedy, že jde o typový objekt jež se měl tvarem víceméně opakovat ve všech případech, kde se s ním počítalo (samozřejmě včetně zrcadlově otočených variant). Objekt se nikde ani nezapočal stavět a berte to tedy jen jako příklad toho, jak mohl vypadat.
Zdeňkovi velikánský dík ❤ a Vy se kochejte.
 
 
Tvrze v plánech[ 2.6.2021 - (ossack ]
Do databáze byly přidány další výkresy kolegy Zdeňka Komance. Tentokrát si přijdou na své fandové tvrzí, situací jejich podzemí a půdorysů včetně začlenění do vrstevnicových map.
Na které tvrze se dostala řada tentokrát? No přece na ty o kterých se hovoří jako o pěti stavebně dokončených.
  • Adam
  • Bouda
  • Hanička
  • Horka
  • Smolkov
Kochejte se 🙂, je čím a Zdeňkovi patří obdiv za mistrovství práce s tuší, metrem a trpělivost a samozřejmě velké poděkování!
 
 
Výkresy dělostřeleckých srubů tvrze Adam a zkušebního objektu EC[ 31.12.2020 - (ossack ]
Pokud jste snad nezaznamenali, což bych se divil, ale může se stát, do databáze byly nahrány nové výkresy kolegy Zdeňka Komance a dále Iva Vondrovského, který poskytl resp. Vladimíra Franceva, který pořídil. Jedná se tentokrát o velmi speciální objekty - jediný stupněný dělostřelecký srub našeho opevnění - K-Am-S 45 Jabůrek a dále pak K-Am-S 43 Veverka - oba veřejnosti nepřístupné z interiéru a tak to asi už navždy zůstane.
A tím třetím do party je cvičný objekt EC pro testy 8cm kanonu a 10cm houfnice na střelnici Akciové společnosti dříve Škodových závodů v Plzni - Záhorie/Hľboké.
Kochejte se a my samozřejmě všem výše uvedeným kolegům moc děkujeme!
 
 
Kabelová studna KS 55 / I. /C nalezena![ 7.12.2020 - (ossack ]
Další ze střípků historie kabelového propojení objektů těžkého opevnění zapadl do skládačky a "připojil" tak velmi důležitou pozorovatelnu R-S 91 do dosud neúplné kabelové sítě - tedy co do zdokumentování. Studnu nalezl specialista na tyto desítky let ztracené pozůstatky, kolega Michal Varyš a to za pomoci podkladů kolegů Petra Bělošického, Mirka Urbana a Davida Pekaře.
 
 
Bunkry jsou na prodej[ 18.8.2020 - (ossack ]
... no, asi je Vám jasné, že to tak horké nebude a novinové články na toto téma se kterými se každoročně v tomto období roztrhne pytel jsou občas úplně mimo. Jaká je realita a jaké jsou možnosti? To jsme se snažili shrnout v článečku na 'našem' Facebooku.